Rejs Turcja – Bodrum 23 – 30 Czerwca 2012.

Rejs u wybrzeży Turcji.

Region Bodrum – Jeden z najbardziej znanych i najciekawszych rejonów wypoczynkowych Turcji. Błękit morza i bezkresnego nieba, nasycona kolorami przyroda dostarczają niezapomnianych wrażeń. Urocze rybackie wioski, piaszczyste plaże i niezwykłe pamiątki historii to główne atuty regionu.

Półwysep Bodrum, zatoki Güllük i Gökova, oraz mniejsze, malownicze zatoczki, wyspy i wysepki – to wymarzona przestrzeń dla żeglowania. Rejon ten słynie też z doskonałych warunków do nurkowania i szkół nurkowania głębinowego.

MARINA W BODRUM

Bodrum jest miastem z wielowiekową historią ( znajdował się tu jeden z 7 cudów świata Mauzoleum). Dziś nadal tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy.

Wybrzeże Bodrum było ojczyzną wielu kultur i cywilizacji. W starożytności na tych terenach dominowali Kariowie i Grecy, później piętno swe odcisnęli Rzymianie, Bizantyjczycy, a wreszcie Turcy. Takie bogactwo wpływów zostawiło swój ślad w architekturze i sztuce: bizantyjskie twierdze (poniżej twierdza św.Piotra), muzułmańskie meczety, ruiny greckich domów i klasztorów.

 

Charakterystyczna zabudowa Bodrum – niskie, białe domy i budowle rozrzucone na całym wzgórzu nad zatoką, na którego szczycie bielą się ruiny wiatraków.

Krajobraz półwyspu Bodrum jest bardzo urozmaicony. Tworzą go wysokie pasma górskie, malownicze równiny, wrzynające się w linię brzegową zatoki i wapienne wzniesienia.

Riwiera Marmaris to piękny rejon skupiony na dwóch skalistych półwyspach, rozcinających toń Mórz Egejskiego i Śródziemnomorskiego. Obfituje w malownicze górzyste krajobrazy, piaszczyste i kamieniste plaże, cytrusowe ogrody i oliwne gaje. Wspaniałym przeżyciem jest rejs po okolicznych zatokach i wyspach.

Miasto i okolice Fethiye należą do jednych z najchętniej odwiedzanych rejonów Turcji. To stojące na podwalinach starego Telmessos miasto ma nie tylko duże znaczenie dla regionu, ale też niezwykły urok, któremu trudno się oprzeć. Dzięki rozległej zatoce, szerokiej promenadzie w pobliżu portu z licznymi barami i restauracjami oraz dzielnicy targowej w centrum, Fethiye oferuje dużą różnorodność rozrywek. Poza miastem panuje już prawdziwie śródziemnomorska atmosfera – ciche zatoczki z kryształową wodą w kolorze turkusu, urocze wysepki i porośnięte piniami wzgórza.

INFO

       Mamy jeszcze wolne miejsca.

Koszt? około 400 €

Kontakt:

Jarek Raj

tel: 888 48 33 34

jarek.raj@gazeta.pl

 

 

.

Jedna myśl na temat “Rejs Turcja – Bodrum 23 – 30 Czerwca 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s